Jak (ne)psát jako trotl - 1.

11. srpna 2011 v 14:47 | Aki Mitsuko |  Rady, návody a jiné buzerace
Ah ano, rozhodla jsem se psát návody, jak by neměla v žádném případě vypadat pořádná Fanfiction, povídka, nebo jen kus odstavce textu. Nebudu vám radit, jak vymyslet příběh, zápletky, osnovu a podobné srandy, ale pokusím se vás naučit něco, co by jste měli zásadně vědět ^_-
(mé rady nemusíte číst, nikoho do nich nenutím, ale za zkoušku nic nedáte, ne?)

Vražda č.1 - Jiná národnost, jiné zvyky (Japonsko)

Každá země je jiná, každá má jiné zvyky a manýry, ne všechno je stejné jak u nás v Česku ..1. přezuvky, přezuvky, kam se poděli? - Japonci jsou zvyklí po příchodu domů se přezout do připravených přezuvek, do obytných prostorů, nebo do místnosti s koberci chodí bosy nebo v dalších přezuvkách. U záchodu najdete další přezuvky, určené jen do této místnosti. (samozřejmě u fanfiction (např.) na Naruta, něco podobného popisovat nemusíte, neb ninja svět je taky něco jiného než Japonsko :D)

2. smrk, smrk - Pokud smrkáte na veřejnosti, jedná se o velmi neslušnou činost. Zatímco, paradoxně, je povoleno popotahování. Pokud máte rýmu, vemte si na obličej roušku.

3. "Dej mi pusu zlato!" - Na tohle by jste si měli dát pozor, už jsem četla mraky fanfiction, kde toto pravidlo porušují. A oč se jedná? Nejen smrkání na věřejnosti je pro naše japonské kamarády pohoršující, za neslušné považují i jakýkoli milostný náznak (samozřejmě mám na mysli na veřejnosti), od držení za ruku, až po nějký ten vzrušující polibek.

4. do voňavé vany skočím hned .. až se umyji - Správně, japonci považují to "naše" koupání ve vaně za barbarský zvyk. Ne nadarmo jsou japonské výpravy postrachem Evropských hotelů, neboť vyplaví celé poschodí vodou :). Japonci se nejdříve namydlí a opláchnou na podlaze (takže běda, zda onen Hotel nemá odtokový kanálek v podlaze) pomocí lavoru a sprchy a pak teprv můžou hupsnout do vany a relaxovat.

5. jedno pivo sem, druhý pivo ven - Jestli se rozhodnete napsat povídku, řekněme Naruto in real. life a rozhodnete se jej čistě z pochopitelných důvodů opít, nesmíte zapomenout, že Naruto je stále japonec. Japonci mají jiný metabolismus, než my - evropané. Zatímco někteří můžou vypít 3piva a pořád se cítí relativně "normálně", japonec se po jednom malém pivu motá na čtyřech. Takže si snad umíte představit, co by se stalo s chudáčkem Narutem, kdyby jste ho donutili vypít basu piv, láhev saké a na závěr 2panáky :D.


6. jméno, prosím - Ach ano, jméno a příjmení, dvě věci, které vlastní (téměř) každý. Ale někteří z vás zapomínají, že japonci se nejdříve představují příjmením a potom použijí až jméno. Jistě, klidně to můžete obrátit, ale obraťte tím jména všem postavám, ne, že někteří se budou představovat po japonsku a jiní zas po evropsku.


7. deset yenů, wtf? - Měnu je opravdu důležitou umět, když jí používáte do povídek! Není nic horšího, než když píšete totálně nesmyslné částky :D. Spousta lidí si myslí, že yen je hodnotou nějak podobně jako euro či dolar. Tedy, že 1yen se rovná x-korun. A co když je to naopak? A ejhle. Víte, měna je taková, že 100yenů je cca 21kč (záleží na kurzu). Teď někteří z vás určitě koukají jak puci ^^. Teď to na povídku, kde si nejmenovaná osoba koupila neurčitý předmět, který jí zaručí lásku toho druhého jen za 2koruny. Jak výhodná koupě!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dominikísek - Dominika Nováková | Web | 12. srpna 2011 v 12:26 | Reagovat

Hele, já jsem v programech absolutní amatér.  :DD

... skoro v ničem neumim, kreslim jenom z toho, co je, takže....ehm.. *chvilka trapasu ----- photofiltre studio :D

2 Siwa | Web | 12. srpna 2011 v 20:51 | Reagovat

Promiň, že to píšu sem.
Odkaz na PtS je tady:
http://www.4shared.com/file/dvTBfWw_/Paint_Tool_Sai_Full_Version.html

3 chrissie-chan | Web | 13. srpna 2011 v 19:58 | Reagovat

Uchvátil mě tvůj design :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama